mil2

#BielawaZaprasza

Atrakcje Gór Sowich i okolic

Góry Sowie to niezwykle malownicze pasmo, które zachęca do wycieczek pięknymi krajobrazami, dużym zróżnicowaniem wysokości, jak również ilością położonych wokół atrakcji turystycznych.

Bielawa Zachodnia stanowi doskonały punkt wypadowy na weekendowe piesze i rowerowe wyprawy. Wielbiciele górskich wędrówek w Leśnym Dworku mają możliwość wyboru wielu ciekawych szlaków. Miłośnicy sportów wodnych i plażowania korzystać mogą z położonego nieopodal stacji kolejowej Jeziora Bielawskiego oraz nowoczesnego kompleksu wodnego z basenami i wakeparkiem.

Poznawaj militarne perełki Dolnego Śląska. Zainteresowanych poznawaniem historii naszego regionu zapraszamy natomiast do Twierdzy w Srebrnej Górze – największej twierdzy górskiej w Europie.

Jest to unikatowy obiekt w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy i jedna z najważniejszych dolnośląskich atrakcji. Rozległość warowni i bardzo dobre zachowanie pierwotnych elementów zapewnią doskonałą dawkę historycznych atrakcji.

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Do Bielawy dojechać można bezpośrednio naszym pociągiem linii D16, który kursuje codziennie na trasie Wrocław – Świdnica – Dzierżoniów Śląski – Bielawa Zachodnia

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD