mil2
#BolesławiecZaprasza

Bolesławiec – miasto ceramiki i wyjątkowej architektury

Bez wątpienia znakiem rozpoznawczym Bolesławca jest jedyna w swoim rodzaju ceramika. Ręczne wyroby podziwiać można w miejskim Muzeum Ceramiki lub Żywym Muzeum Ceramiki, w którym w pełni poznać można sztukę tworzenia naczyń ceramicznych – od etapu wytwarzania masy ceramicznej aż po zdobienie i wypalanie.

Bolesławiec to jednak nie tylko ceramika, to również uroczy rynek z XVI-wiecznym ratuszem oraz otaczającymi go kamienicami, rozległe planty czy monumentalna Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja.

Wyjątkową atrakcją, którą warto zobaczyć również z perspektywy jazdy pociągiem jest most bolesławiecki. Należy on do najdłuższych i najefektowniejszych konstrukcji tego typu w Polsce. Ma aż 490 m długości, a jego przęsła osiągają 25 m wysokości, a podróż koleją robi niesamowite wrażenie.

Zdjęcie ceramiki bolesławieckiej
Zdjęcie - Bolesławieckie Święto Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki

W dniach 18-22.08.2021r. odbędzie 27. Bolesławieckie Święto Ceramiki – największy festiwal ceramiczny w Polsce skupiony wokół rozpoznawanej i cenionej na całym świecie bolesławieckiej ceramiki. 

W trakcie 5-dniowego festiwalu oprócz tradycyjnej przestrzeni targowej i stoisk handlowych z charakterystyczną ceramiką, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji m.in.:

– warsztatów dla dzieci
– pchlego targu
– koncertu Roksany Węgiel i zespołu Kwiat Jabłoni
– występu artystów z Piwnicy pod Baranami
– występu teatru akrobatycznego OCELOT

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Wszyscy, którzy  w dniach 21-22.08.  na Dni Ceramiki w Bolesławcu wybiorą podróż naszym pociągiem, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty „Powrót gratis”, uprawniającej do bezpłatnego powrotu w ramach naszych połączeń do Bolesławca. 

Jak to działa:
Wystarczy w kasach biletowych lub u konduktora zakupić bilet na pociąg KD do Bolesławca, zaznaczając, że wybierasz ofertę „Powrót gratis”. Natomiast, aby zrealizować bezpłatny powrót z Bolesławca, należy odwiedzić stoisko Kolei Dolnośląskich podczas targów. Tam otrzymasz potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu.

Do Bolesławca dostać się można naszymi pociągami kursującymi na linii D1, D10

Zdjęcie artystów występujących na scenie podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki

„Powrót gratis”

Poniżej mapka z lokalizacją naszego stoiska, na którym będziemy potwierdzać możliwość skorzystania z promocji w dniach 21-22 sierpnia 2021r.

Mapka Bolesławiec

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD